Ceremonia błogosławieństw

Ceremonia Błogosławieństw nawiązuje do pięknej tradycji, występującej w wielu rdzennych plemionach i społecznościach.
To uroczystość, która dotyczy kobiecego rytuału przejścia do macierzyństwa.

W przeciwieństwie do tradycyjnego zachodniego zwyczaju „baby shower”, który obecnie stał się bardzo skomercjalizowany, gdzie dużą rolę kładzie się na kupno prezentów dla dziecka, Ceremonia Błogosławieństw jest czasem dbania, wsparcia kobiety, która niedługo ma urodzić swoje dziecko. To świętowanie wchodzenia w macierzyństwo.

To tak jak napełnianie miłością matki, wypełnianie jej dobrym samopoczuciem, siłą we własne możliwości, dobrym nastawieniem.

Poczuciem, że to ona jest ważna w tym procesie.

Tak jakby przed ogromem dawania siebie, dać sobie możliwość napełnienia siebie dobrą energią, pozwolić sobie na bycie wspieraną, dopieszczoną, ważną.

Podczas takiej ceremonii oksytocyna aż fruwa w powietrzu. Energia miłości otula przyszłą matkę i wzmacnia ją z wielką siłą, dając poczucie swojej siły.

Taka ceremonia to piękny i wyjątkowy sposób, by uczcić matkę, podarować jej to, co tak ważne, a tak deficytowe: swój czas i uwagę.

Jest miejsce na dzielenie się historiami, oswojenie lęków i poczucie swojej siły.

Takie wsparcie przez bliskie kobiety jest nieocenionym darem przed porodem i jest istotną częścią przygotowania do porodu i do samego macierzyństwa.

Ceremonia jest indywidualnie dostosowana do osoby, której dotyczy i może być inicjowana przez samą kobietę w ciąży, jak i być prezentem od bliskich jej osób, sióstr, przyjaciółek, znajomych.

Tradycyjnie jest to spotkanie ważnych dla ciężarnej kobiet –– wspierających, szanowanych przez nią, dających jej wsparcie.

Pomaga ono kobiecie przygotować się do porodu – emocjonalnie, duchowo i mentalnie, pomaga przystosować się po raz pierwszy lub na nowo do ważnej roli matki.

To świetny sposób na uwolnienie od wszelkich blokad i przygotowania się na ten intensywny czas, który ma nadejść w jej życiu.

To wydarzenie, które wzmacnia, podnosi na duchu, docenia ją.

Ceremonia jest pięknym rytuałem przejścia – pozwala ugruntować przejście z dotychczasowej tożsamości i wprowadzić w inną – w tym przypadku tożsamość matki.

Może być momentem uzdrowienia i miłości, czasu i uwagi dla matki, w momencie, gdy potrzebuje tego bardziej niż kiedykolwiek.

 

„Odwołujemy się do zbiorowej władzy kobiet. Wspólnie przekształca świat rodząc obrazy, integrację, wierszy prawdy, rytuały uzdrawiania, doświadczeń transformacji, relacje równości, strategii pokoju, instytucji wymiaru sprawiedliwości, współczucia. Nasza zbiorowa energia krąży po świecie jak nasze modlitwy o pokój, równość, sprawiedliwość i dobrobyt dla wszystkich”.
-Patricia Lynn Reilly

 

Ceremonie Błogosławieństw organizuję na terenie Krakowa i okolic.

Istnieje możliwość dojazdu poza Kraków, po wcześniejszym uzgodnieniu.

Serdecznie zapraszam do zrobienia sobie takiego przedporodowego prezentu albo podarowania takiej uroczystości bliskiej kobiecie.